Google Neden Responsive Sitelerini Daha Fazla Seviyor?

Google Neden Responsive Sitelerini Daha Fazla Seviyor?

Birçok şirket, Google tarafından önerildiği için ekranın boyutuna duyarlı olan duyarlı tasarım kullanır. Duyarlı siteler, Google'ın algoritması nedeniyle daha belirgindir. İşte Google'ın duyarlı olmayı sevmesinin birkaç nedeni;

  Google, kullanıcılarına en iyi arama motoru olduğunu kanıtlamak istiyor. Önemli olan nokta, bu konuda verdikleri sayfaların gerektiği kadar güzel olmasıdır. İşiniz için de iyidir. Ne kadar çok müşteri paylaşılırsa, o kadar fazla satış trafiği elde edersiniz.

  Mobil sitelerde sık yapılan hatalar yapma riskini azaltır! Ekran uyumsuzluğu, yavaş açılma veya açılmama gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mobil sitelerdeki bu sorunlar esnek tasarım ile ortadan kaldırılabilir. Bu şekilde, sektörünüzdeki müşteri kaybetmekten çok uzaktasınız.

  Rehberliğe gerek yok. Web siteniz, girdiğiniz cihaza bağlı olarak diğer URL'lere yönlendirme yapmaz, bu nedenle web siteniz daha hızlı açılır

  Google, sitenize göz atarken ve dizine eklerken daha az kaynak çektiği için duyarlı tasarımı sever. Sitenizin bir URL'si varsa, Googlebot'un yalnızca bir iş yapması gerekir. Bilgisayarlar ve mobil cihazlar için URL'leriniz varsa, bu o kadar basit değil.

  Bu nedenle, duyarlı tasarım kullanmamızın ana nedeni, sitenizi sayfa sıralamasında daha yüksek görmek istemenizdir. Google'da öne çıkmak ve kullanıcılarınıza iyi performans sunmak istiyorsanız, duyarlı bir tasarıma ihtiyacınız var.